Velká zpráva o turnaji na Sázavě

Velká zpráva o turnaji na Sázavě

Výborný turnaj, který organizoval Jan Rippel.

Joooooo, už mnoho chvil uběhlo od chvíle, kdy se na netové síti objevily stránky začínající větou: "Na základě několika rozhovorů, které se týkaly už ani nevím čeho, jsme došli k závěru, že je tu velká poptávka neuspokojeného segmentu lidí o uspořádání turnaje v piškvorkách na naší vaší koleji Sázava a tak jsme se rozhodli uspořádat turnaj v piškvorkách na naší vaší koleji Sázava...."
 
A konečně - 28. února a v ranních hodinách 29.února byl tento segment mocně a přímo vrchovatými, pivními doušky uspokojován mírou nadmírovatou. Byla to taková piškvorková swinger párty, kdy každý hrál téměř s každým. Slibovaná účast více než 40 lidí, kteří se přihlásili na turnaj, sice vykázala více než čtvrtinovou úmrtnost a i během samotného turnaje se více odcházelo než objevovalo, ale nějak extrémě to nikomu nevadilo. Nakonec se samotného vyhlášení vítězů zúčastnilo 21 lidí + několik dívatelů a dívatelek. Všechno vesměs piškvorkové kapacity a nepřehlédnutelné ikony. Hrálo se především na studovně a jelikož piškvorkář jest žíznivý tvor, tak se také pilo. Vypilo se 200 piv sudové lounské dvandy, nějaké to víno, 2 zelené, slivovice, žitná, ořechovice, voda na tucet čajových pytlíků, půl krabice mléka, někdo mi vysmahl i zbytek citronky a mnoho dalšího.
 
Piškvorkový turnaj je ale především od toho, aby se turnajilo v piškvorkách. První, hlavní turnaj začal v sobotu někdy kolem půl jedenácté a celkově se ho zúčastnilo 28 lidí. Bohužel během turnaje odešlo nebo se neobjevilo, i když mělo, 7 lidí a tento fakt celkem hýbal pořadím především ve středu a na konci hracího pole neb dost hráčů vyhrávalo kontumačně. Celkově bylo 11 kol. Hrálo se na swap, časový limit 20-30 minut se nikdy téměř nepřekročil (možná jednou dvakrát). Po čtvrtém kole byla plánovaná přestávka na oběd a většina lidí šla do restaurace Blanice. "100% opice jenom z klubu Blanice" se nekonala, ale konal se asi hodinový skluz a téměř nesnězitelné obrovské porce výborného jídla, pro něž sice ještě čeština nemá název, ale bachory to zaplnilo až po ohryzek.. Po turnaji se sešel organizační výbor, všechny ceny se přerozdělily do různých igelitovek a sáčků a při vyhlašování všech míst (začalo se předposledním až do čtvrtého, pak poslední, třetí, druhý a první) se tyto igelitovky daly každému účastníku. Snažili jsme se rozložit ceny tak, že kdyby si třetí vyměnil cenu třeba se 14tým, tak by oba byli stejně spokojeni.
 
Poté jsme se všichni kolektivně dohodli, že uděláme blitz turnaj v piškvorkách, kdy každý musel ihned táhnout. Hrálo se na 16 kol. Téměř všichni sice byli tou dobou již společensky unavení, přesto se pak podařilo rozdat ještě 4 diplomy vítězům a pak se tak nějak pilo a bylo a hrálo a šipkovalo a žilo a mluvilo a mlčelo a nakonec jsme se druhý den všicí někde probudili.
 
Co závěrem? Veškeré moje obavy, že bude málo stolů, hodně nebo málo alkoholu, že se nebude moci kde spát, že bude mít službu šedá máma, že se něco nepovede atd. se ukázaly zbytečné a to především díky každému z vás, naprosto suprerlativních piškvorkářů, kteří jste do jednoho udělali výbornou atmosféru. Z finančního hlediska se sice především dorazivší piškvorkáři museli plácnout přes kapsu za dopravu, za jídlo apod., ale snad to pro ně bylo vykoupeno víkendem, na který budou rádi vzpomínat a pro ty ostatní zde z kolejí platí to samý.
 
Děkuji moc všem za účast a kdo ví – možná v budoucnu někde někdy někdo udělá 2 ročník sázavského turnaje (a nemusí se konat právě na Sázavě, ale třeba úplně někde jinde).