World Championship SATELLITE tournament - turnaj o příspěvek na cestu na mistrovství světa

World Championship SATELLITE tournament - turnaj o příspěvek na cestu na mistrovství světa

Chtěli byste se letos v létě podívat na mistrovství světa do Tallinu, ale do kapsy máte hluboko? Gomokuworld pořádá turnaj, který vám v tom může pomoci.


Komise Gomokuworld se rozhodla uspořádat turnaj pro všechny ty, kteří přemýšlí o účasti na mistrovství světa v piškvorkách 2013 v estonském Tallinu.

Cenami pro vítěze budou plné nebo částečné pokrytí nákladů spojených s ubytování, dopravou či turnajovým poplatkem. Jejich konkretizace proběhne až po ukončení registrace.

Turnaj se uskuteční na serveru Fumind, jedná se o offline soutěž, která začíná 3.6. v 18:00 a bude trvat několik týdnů. Registrovat se můžete do 31.5. 23:59. Bližší informace viz distributorský text níže či na facebookovém profilu facebook.com/GomokuWorld. Přihlaš se kdo můžeš!Where: On fumind.com under "Tournaments" tab

When: Starting on the 3rd of June, 18:00 GMT+2

System: Round robin, everyone plays one game with all participants. Once the tournament is started all your games are started

Players: Number of players will be known once registration is closed. In case of too much players we may start two tournaments in the same time

Opening rule: Swap 2

Time limit: 3 weeks/player/game (So the tournament can last 6 weeks theorethically)

Prizes: Prizes will be published once registration is closed. Prizes will partly or fully cover accomodation, travel or entry fee costs.

Register: Since this is the first satellite tournament and the current available version of fumind.com can't provide proper features the registering method will be a bit lubber - excuse us for it. If you wish to play on the satellite tournament, please answer the following questions and send it to gomokuworld@gmail.com.

Registration deadline is the 31st of May, 23:59 GMT+2. You will be notified about further details via email later.

Your full name:

Your nationality:

Your alias on fumind.com (create one if you don't have yet):

Your alias on playok.com:

Which tournaments would you like to play on WC 2013:


Diskuze k článku

 
1