Betting Competition!

Betting Competition!

English version
Česká verzeCurrent season

Nick: Current bet: Profit:
1.General 0 kr.4080 kr.
2.breadwinner0 kr.65 kr.
3.Denzel0 kr.-45 kr.
4.3lfndef0 kr.-45 kr.
5.iec20 kr.-46 kr.
6.piggi0 kr.-52 kr.
7.bbj60 kr.-57 kr.
8.peroxid0 kr.-62 kr.
9.Kedlub0 kr.-92 kr.
10.Angst0 kr.-93 kr.
11.lzoli950 kr.-93 kr.
12.markhorvath50 kr.-95 kr.
13.krestan_jakub (raspberryCake)30 kr.-99 kr.
14.DeafBat50 kr.-100 kr.
15.ouups0 kr.-100 kr.
16.zukole0 kr.-100 kr.
17.Cerok0 kr.-100 kr.
18.3ifndef0 kr.-100 kr.
19.ironspine0 kr.-100 kr.
20.honzik0 kr.-100 kr.
21.Boneslash300 kr.-1345 kr.

Staň se nejlepším sázkařem a vyhraj tuto krásnou magnetickou desku. Sázet můžeš na zápasy Euroligy, České piškvorkové ligy, Gomokuworlds' Online World Blitz Cup 2018 - WBC a nebo Polské piškvorkové ligy - IRP.

Do soutěže se může zapojit každý. Stačí si vytvořit uživatele na webu Piškvorky.cz a sázet na piškvorkové zápasy České ligy a Euroligy. Soutěže se automaticky účastní každý registrovaný uživatel, který u nás sází. Není tedy třeba žádného dodatečného přihlášování.

Soutěž se vyhodnotí po dohrání posledního kola Euroligy. Zvítězí sázkař, který bude mít na konci soutěže nejvyšší zisk v napravo uvedené tabulce.

Pravidla soutěže

Je zakázáno si vytvářet více uživatelských účtu. Zaregistrované Jméno a Příjmení musí být reálné. V případě vítězství sázkaře se bude kontrolovat oproti průkazu totožnosti (kontrola více uživatelských účtů). Je možno libovolně kredity do hry dobíjet. Maximální sázka na jeden tiket je 500 kreditů. Je možné sázet na své vlastní vítězství v zápase. Nikdy však na vítězství svého soupeře! Rovněž je zakázáno sázet na remízu v zápase, kterého se účastníte. Vyhrazujeme si právo tato pravidla v průběhu soutěže doplňovat.

Cena pro vítěze

Cenou pro vítěze je magnetická deska (obrázek výše) v hodnotě 450 Kč.

Informace o sázení

V této sekci můžete sázet na piškvorkové zápasy, podobně jako v sázkové kanceláři. Místo peněz hrajeme s kredity, které získáte po registraci uživatele.

V kurzové nabídce se budou objevovat zápasy České ligy nebo Euroligy. Kurzy se vypočítávají z vyprůměrovaných odhadů našich bookmakerů. Kurzy tedy nevypisuje jednotlivec, ale je dílem kolektivu. Proto se do sázení mohou zapojit i samotní bookmakeři.

Je možné sázet na vítězství i na remízu. Pokud se zápas neodehraje, vklady se vracejí!

Betting Competitions

Become the best bettor of IRP, Gomokuworlds' Online World Blitz Cup 2018 - WBC, Euroleague or Czech league and win a magnetic board with a set of stones in total value of 400 CZK!

magnetic board

Everyone can participate in the competition. All you have to do is to register on our web piskvorky.cz and then you can bet on matches played in the Czech league, Euroleague or eventually on results of the live tournaments. Every registered user is automatically included in the competition once (s)he starts betting on our web. There is no need for any additional registration for the competition.

The competition will be evaluated once the last round of Euroleague finishes. The bettor who will have the highest amount of gained credits at the end of the competition will be the winner.

Rules of the competition

In this section of our web, you can bet on gomoku matches like if you were betting in any other betting office. However, we use virtual credits, which you get once you register, instead of real money.

In the list of bets will be included matches from Czech league, Euroleage as well as certain events from live tournaments. The betting rates are calculated as an arithmetic average of the betting rates estimated by our bookmakers peroxid, anakinn, iec, ondík and bano who belonged to the best contestants in the guessing competition of the Czech league. Consequently, the betting rates are not set by a single person but by a group of people. Thanks to this fact our bookmakers can participate in the betting competition as well.

At this moment, it is possible to bet on a win, loss or on a draw. If the match does not take place, the credits are returned!

It is forbidden to bet on a win of your opponent as well as on a draw in your own match! However, it is allowed to bet on your own win in the match. You cannot bet on the Special offer in case the special includes your own match (performance). It is also forbidden to register more than one account.

It is forbidden to register more than one account. The registered name must be your real name. The winner of the competition will have to prove his identity with his ID card (in order to avoid multiple accounts). It is possible to recharge new (more) credits to the competition. The maximum bet on one ticket is 500 credits. It is allowed to bet on your own win in the match. However, it is not allowed to bet on the win of your opponent in the match! It is also not allowed to bet on a draw in the match in which you participate. You cannot bet on the Special offer in case the special includes your own match (performance). We postulate the right to modify these rules during the competition.