Olympiáda 2005 (Deskohraní 2005)

Olympiáda 2005 (Deskohraní 2005)

Pražský turnaj tak jak jej viděl Pavel Laube.

No co vám budu povídat, stalo se to asi takto:
Bylo mrazivé sobotní ráno (s obvyklou dávkou pražského smogu) a ze vzduchu bylo cítit (kromě toho smogu), že se něco stane... A taky že ano, v následujících dvou dnech měl totiž proběhnout v Praze turnaj v gomoku a renju v rámci Olympiády duševních sportů. A tak se už po čtvrté do Prahy sjela špička českých piškvorkářů (podivní týpci, co vám budu povídat) a začalo se zápolit.
V sobotu proběhl turnaj v renju, který nakonec vyhrál slovutný pořadatel Aleš (Kaprar), když v poslední hře porazil dosud vedoucího Teovana. Ten nakonec skončil trochu smolně druhý se stejným počtem bodů, ale i tak bylo jeho vystoupení velkým překvapením turnaje. Třetí místo obsadil Ondík a mohlo se jít slavit a zapíjet.
Následující den už následoval samotný piškvorkový turnaj, na který se sešlo pěkných 26 účastníků, ostřílených hráčů z netu i neznámých černých koňů, bohužel tentokrát až na iece bez zahraniční účasti. To že se hrálo v duchu fair play dostatečně dokumentuje případ Nerfa, který který nabídl v posledním kole remízu Semtexxovi,poté co mohl ve vyrovnané partii vyhrát na čas, i když tak přišel o bednu.
Tu tedy nakonec obsadili právě Semtexx na třetím a Kaprar na druhém místě. Nu a vítězem se samozřejmě stal náš suverén letošní sezóny Ondík, kterého zase nikdo neporazil.
Tak, takhle se to stalo.

kedlub