Lukáš Souček

Lukáš Souček
  • Pozice: člen
  • Přezdívka: boneslash
  • Členem od: 13.07.2014
  • Členství vyprší: 30.04.2019

Předkariérní časy

Objev piškvorek (gomoku) u mě nastal v dětských letech, kdy jsem občas hrával jak s mým dědou, tak i tátou a dostával od nich lekce, které se mi v pozdějších letech hodily.Průřez mé kariéry

Psal se rok 2014, kdy jsem jako ještě malý capart navštěvující střední školu objevil taje gomoku s variantou swap2 na online serveru playok.com alias "kurnik" takovým způsobem, že za pomoci mého otce jsem vyzkoušel můj první živý turnaj, konkrétně v Pardubicích na Czech Open .

Svým 5. místem jsem si dokázal, že má smysl se zapojovat do této krásné hry nejen v online světě, ale také v rámci soupeření s ostatními tváří v tvář, vstříc piškvorkovému osudu. Od té doby již uplynulo mnoho let a nějaké ty medaile přece jen padly a nejen to.

Komunita, jenž spojuje Česká federace renju a piškvorek, je jedinečná a bez ní by to zkrátka nešlo. Všechny lidi okolo naplňuje pocitem přátelství, piškvorkovým entuziasmem a lidskostí, jakou jsem nikde jinde nezažil. Ještě čekám na piškvorkový mistrovský titul, jednou, až se to stane, věřím, že piškvorkové osvícení o kterém už nějaký ten pátek sním se stane skutečností :-).

Největší úspěch

Největším úspěchem je vůbec to, že hraji piškvorky , medaile a poháry můžou být něco víc, ale nic nepotěší na srdci víc, než jedna pěkná partička piškvorek :).

Koníčky

Softwarové hrátky, PC hry jiného rázu (akční, logické, strategické), nicnedělání , Vyžívání se v písemné formě (Messenger), Chůze

Budoucnost

Nejsem sice věštec, ale ten mistrovský titul na mistrovství světa visí ve vzduchu už odpradávna a bude viset i nadále a jednou třeba i já stanu se oním "Vyvoleným" a kdyby ne, budu to zkoušet dál.

Vznik nicku boneslash

Na závěr menší perla, můj nick je spojen velmi pevně s piškvorkama, ač se to na první pohled nemusí zdát. Bylo to už dávno, v časech, kdy můj děda používal notebook na kterém měl piškvorkový program (rozhodně horší než nynější dominující Yixin), setkával se s jedním skvělým hráčem na serveru geewa.com , nick tohoto hráče se nazýval kostiřez , pokud se hrálo schéma člověk proti člověku, byl děda téměř bez šance, zato s programem to byla vyrovnaná bitva.

Bitva, ve které to byly z mého dětského hlediska, kluka chodícího ještě na první stupeň základní školy, tahy božského formátu. Nebýt tohoto hráče, který mě okamžitě napadl při výběru mého internetového nicku (slash mi znělo lépe při překladu než cut a je tomu tak i dodnes), kdo ví, co bych si vymyslel za nick mající určitou hodnotu, smysl či význam, tento je pro mě zkrátka nevyčíslitelný.

Největší úspěchy na turnajích

2. místo v piškvorkách - Deskohraní 2017 (6.0 bodů)
3. místo v piškvorkách - Brnocup 2018 (5.5 bodů)
4. místo v piškvorkách - 14. Fishpárty (3.0 bodů)
4. místo v piškvorkách - 16. Fishpárty (4.0 bodů)
5. místo v piškvorkách - Czech Open 2014 (4.5 bodů)
5. místo v piškvorkách - Deskohraní 2015 (4.0 bodů)
5. místo v piškvorkách - Deskohraní 2018 (5.5 bodů)
Statistiky z turnajů